Fun Fact = komedia + nauka vol. 6

  • Kultura
  • Teatr
  • 16
  • (0)0 głosów

Nowość na trójmiejskiej scenie komediowej. Przed Wami szósty spektakl popularnonaukowy z cyklu Fun Fact = komedia + nauka.

Gościem specjalnym będzie Łukasz Szydłowski - astrobiolog, który przygotował prelekcję pod tytułem “Astrobiologia,czyli co może żyć w kosmosie i dlaczego to badamy?”.

W czasie wieczoru widzowie będą mieli także możliwość zadania naszemu gościowi pytań dotyczących wykładu.

Występ ma komediowy charakter, a jego celem jest popularyzacja wiedzy poprzez improwizację. Możecie liczyć na dobrą zabawę przyprawioną szczyptą pożytecznej wiedzy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czego możesz się spodziewać?

Fun Fact to połączenie improwizacji komediowych z wykładem naukowym. W lekki i przystępny sposób trójmiejscy improwizatorzy przybliżają treści naukowe. Każdy występ to spotkanie z gościem specjalnym, który jest naukowczynią/naukowcem lub ekspertką/ekspertem wybranej dziedziny wiedzy.

Czym są improwizacje komediowe?

To forma teatru, w którym spektakle nie posiadają wcześniej ustalonego scenariusza – dialogi i fabuła powstają spontanicznie, co często tworzy komediowe sytuacje. Improwizacje komediowe najczęściej powstają w oparciu o sugestie i pomysły widzów – to oni narzucają improwizatorom np. temat sceny czy miejsce akcji.

O czym będziemy rozmawiać?

Astrobiologia to nauka zajmująca się potencjalnym życiem pozaziemskim, jak i możliwościami przeniesienia życia poza naszą planetę.

Podczas tego wykładu usłyszymy o poszukiwaniach życia pozaziemskiego, jakie ziemskie organizmy mogą podróżować w kosmos i jakie wyzwania stoją przed organizmami żywymi w przestrzeni kosmicznej.

Poznaj naszego eksperta:

Łukasz Szydłowski - łączy doświadczenie pracy eksperymentalnej w biologii molekularnej i syntetycznej, a także wiedzę obliczeniową w zakresie eksploracji genomicznej i adnotacji szlaków metabolicznych.

Bycie detektywem genomicznym zawsze było jego pasją, dlatego jest bardzo dumny, że może odkrywać nowe mikroorganizmy z różnych środowisk (w tym ze stacji kosmicznej), a także ich funkcje. Prywatnie pracuje na pograniczu astrobotaniki, projektując symbiotyczne konsorcja do uprawy roślin pozaziemskich w start-upie AstroFarms”.

Nie ponosimy odpowiedzialności za zmiany w programie ani za opisy sporządzone na podstawie informacji zebranych z ogólnodostępnych źródeł. Zalecamy, aby wszystkie warunki, ceny, program oraz szczegóły dotyczące przebiegu wydarzenia weryfikować bezpośrednio u organizatorów.