Art Sprint z Tomaszem CEBO | warsztaty

  • Edukacja
  • Warsztaty
  • 11
  • (0)0 głosów

Interesujecie się malarstwem? Wybieracie się na uczelnię artystyczną i chcecie udoskonalić swoje umiejętności? A może chcecie po prostu rozwinąć swoje pasje? Zapraszamy Was na weekendowy kurs, na którym poznacie dwie techniki malarskie: ekspresjonizm i abstrakcjonizm. Tomasz Cebo zainspiruje Was i zachęci do twórczego wyrażania siebie. Znajdźcie w sobie artystę!


Dla kogo?

Warsztaty skierowane są do młodzieży 16+ oraz osób dorosłych bez względu na dotychczasowe doświadczenie.


PROGRAM


Pierwszy dzień: Ekspresjonizm. Ekspresjoniści dążyli do wydobycia zjawisk wyjątkowych, zniekształconych, patologicznych. Stosowali symbole skojarzeniowe, odwołujące się do mrocznych zakątków ludzkiej podświadomości. Przedstawiali zdeformowaną rzeczywistość, by przekazać subiektywną jej wizję.


Drugi dzień: Abstrakcjonizm. Taka realizacja dzieła, w której jest ono pozbawione wszelkich cech ilustracyjności, a artysta nie stara się naśladować natury. Autorzy stosują różne środki wyrazu, dzięki którym „coś przedstawiają”.


OPŁATA:

350 zł przy zakupie biletu do dnia 4 listopada włącznie

400 zł przy zakupie biletu od 5 listopada

Zapisy trwają do 13 listopada lub do wyczerpania miejsc.

W przypadku gdy nie zbierze się grupa 10 osób uczestniczących warsztaty zostaną odwołane, a opłaty zostaną zwrócone.


Prowadzący:

TO masz CEBO – artysta muzyk, performer i malarz, urodzony o 8:03 w Złotowie w roku 1980. Absolwent (2005 roku) malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Podczas studiów wyróżniony kilkukrotnie stypendium naukowym ASP, a także Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Torunia.

W swoim malarstwie nawiązuje do nowego ekspresjonizmu, malarstwa figuratywnego oraz ekspresjonizmu abstrakcyjnego, tworząc własny, oryginalny styl. Jego obrazy są dostępne w kolekcjach i galeriach na całym świecie – od Nowego Jorku po Toruń.

Cechy charakterystyczne jego twórczości to między innymi:


  1. action painting, który określa mianem „chlap”, gdzie prędkość wykonywanego gestu wyprzedza Pollocka
  2. infantylizm, przejawiający się w literkach, niedokończonych słowach, często pisanych od tyłu i pozamienianych miejscami. Jest to bezpośrednie nawiązanie do Basquiata
  3. pejzaż, który jest nieodłącznym motywem jego prac, od realistycznego po zmodyfikowany, surrealistyczny świat.


Nie ponosimy odpowiedzialności za zmiany w programie ani za opisy sporządzone na podstawie informacji zebranych z ogólnodostępnych źródeł. Zalecamy, aby wszystkie warunki, ceny, program oraz szczegóły dotyczące przebiegu wydarzenia weryfikować bezpośrednio u organizatorów.