POLSKA WIEŚ XXI

  • Rolnictwo Innowacje Zrównoważony Rozwój Klimat Edukacja
  • Biznes
  • Kongres
  • Innowacje
  • Konferencja
  • Edukacja
  • Rolnictwo
  • Rozwó
  • ównoważony
  • Klimat
  • 58
  • (0)0 głosów

Polish Village XXI 2024

Okres ostatnich trzech dekad przyniósł polskiemu rolnictwu ogromne zmiany. Rozwój ekonomiczny i technologiczny dynamicznie przyspieszył, poprawiając warunki produkcji żywności, jednocześnie zachowując jej wysoką jakość i wartość odżywczą. Obecnie polskie rolnictwo cieszy się uznaniem nie tylko w Europie, ale także na całym świecie.

Jednak przed nami stoją kolejne wyzwania. Rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich wymaga nowoczesnych rozwiązań. Europejski Zielony Ład wyznacza nowe kierunki w rolnictwie, które stawiają przed nami pytania o realizację długofalowych celów Unii Europejskiej. W odpowiedzi na te potrzeby, Grupa MTP, we współpracy z Radą Programową składającą się z byłych ministrów rolnictwa, organizuje międzynarodowe wydarzenie: "Polska Wieś XXI – Europejskie Forum Innowacyjnych Rozwiązań dla Rolnictwa i Obszarów Wiejskich". Celem forum jest zaprezentowanie innowacyjnych metod produkcji bezpiecznej żywności oraz działań mających na celu łagodzenie zmian klimatycznych.

Kongres kładzie nacisk na przedstawienie konkretnych rozwiązań, które udowadniają, że rolnictwo i obszary wiejskie to nie tylko produkcja żywności. To również sektor gospodarki, który aktywnie wspiera działania na rzecz ochrony klimatu oraz bezpieczeństwa energetycznego. Ważnym celem Kongresu jest również opracowanie pakietu rekomendacji dla polskiej administracji oraz instytucji Unii Europejskiej.

Pierwsza edycja Kongresu "Polska Wieś XXI – Europejski Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa" zakończyła się dużym sukcesem. W wydarzeniu wzięło udział 460 osób zaangażowanych w rozwój polskiej wsi. Była to okazja do inspirujących i merytorycznych dyskusji, wymiany doświadczeń i opinii. Wypracowano liczne wnioski, nowe rozwiązania i rekomendacje.

Druga edycja Kongresu przyciągnęła prawie 1000 uczestników. Podczas wydarzenia odbyły się 24 panele dyskusyjne, debata Ministrów Rolnictwa z ostatnich 30 lat oraz debata Rektorów polskich uczelni rolniczych. Dodatkowo, Kongresowi towarzyszyły występy zespołów ludowych oraz koktajl networkingowy, co sprzyjało budowaniu relacji i wymianie doświadczeń.

Wśród zasłużonych uczestników Kongresu warto wyróżnić:

  1. Grupa MTP – organizator wydarzenia, znany z profesjonalizmu i doświadczenia w organizacji międzynarodowych konferencji i kongresów.
  2. Rada Programowa – zespół ekspertów składający się z byłych ministrów rolnictwa, którzy wnieśli nieoceniony wkład merytoryczny w przygotowanie i realizację Kongresu.
  3. Ministrowie Rolnictwa ostatnich 30 lat – uczestnicy specjalnej debaty, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, omawiając kluczowe zmiany i wyzwania w polskim rolnictwie.
  4. Rektorzy polskich uczelni rolniczych – uczestnicy debaty, którzy podkreślali znaczenie edukacji i innowacji w rozwoju sektora rolniczego.

Nie ponosimy odpowiedzialności za zmiany w programie ani za opisy sporządzone na podstawie informacji zebranych z ogólnodostępnych źródeł. Zalecamy, aby wszystkie warunki, ceny, program oraz szczegóły dotyczące przebiegu wydarzenia weryfikować bezpośrednio u organizatorów.