Momo to dziewczynka, która ma dar słuchania, dar bycia „tu i teraz”. W mieście, w którym mieszka pojawiają się pewnego dnia tajemniczy szarzy panowie. Namawiają mieszkańców, żeby deponowali u nich swój wolny czas. Przekonują ich, że powinni teraz zrezygnować z przyjemności i skupić się na tym, żeby wykorzystać swój czas jak najbardziej pożytecznie, np. więcej pracować. Obiecują im, że w ten sposób będą mogli prędzej skorzystać ze zdeponowanego wolnego czasu, którego ilość do tej pory znacznie się powiększy. Większość dorosłych nabiera się na tę ofertę. Zajęci wyłącznie pracą i swoimi obowiązkami wpadają w coraz większy pośpiech, przestają się ze sobą spotykać, rozmawiać, mają coraz mniej czasu dla siebie, swoich przyjaciół, dzieci… Momo udaje się rozpoznać podstęp szarych panów. Żeby uratować mieszkańców miasta udaje się na spotkanie z Mistrzem Horą – władcą czasu. Wspólnie udaje im się pokonać szarych panów i ocalić świat od zagłady.
„Momo” autorstwa znanego pisarza Michaele Ende („Niekończąca się opowieść”) jest historią o tym, że warto się zatrzymać, być uważnym na otaczający świat i innych ludzi, być „tu i teraz”, bo tylko w „tu i teraz” toczy się prawdziwe życie, tylko w „tu i teraz” można naprawdę spotkać drugiego człowieka. To opowieść o umiejętności słuchania, o wielkiej sile przyjaźni i o tym, że życia nie warto odkładać na „potem”. „Momo” to wspaniały materiał na mądry, atrakcyjny i bardzo aktualny spektakl dla dzieci i ich rodziców.
Mateusz Przyłęcki, reżyser.
Autor: Michael Ende
Adaptacja: Mateusz Przyłęcki, Tomasz Kaczorowski
Reżyseria: Mateusz Przyłęcki
Tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski
Scenografia, kostiumy: Barbara Ferlak
Muzyka: Andrzej Bonarek
Ruch sceniczny: Magdalena Kawecka
Reżyseria światła: Tomasz Grygier
Asystent reżysera: Kamil Urban
Inspicjentka, sufler: Aleksandra Stach
Obsada: Matylda Baczyńska, Angelika Smyrgała, Jerzy Pal, Tomasz Piasecki, Paweł Plewa, Przemysław Płaczek, Kamil Urban, Tomasz Wiśniewski oraz gościnnie Katarzyna Łubik, Zinaida Zagner, Mateusz Lisiecki i Andrzej Róg.
Spektakl dla dzieci 10+
W sprawie rezerwacji grupowej dla szkół oraz innych instytucji prosimy o kontakt z Biurem Promocji i Organizacji Widowni: 784 976 025, 668 323 998 lub 14 688 32 87