Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie
ORGANIZATOR: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego
WSPÓŁORGANIZATOR: Program 2 Polskiego Radia
Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego oraz Program 2 Polskiego Radia zapraszają na XXII odsłonę Festiwalu Witolda Lutosławskiego “Łańcuch” w dniach 25 stycznia - 9 lutego. Koncerty odbywać się będą w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Dominantą programową Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch”, są najwartościowsze zjawiska i trendy w polskiej i światowej kulturze muzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Lutosławskiego oraz artystów związanych z nim w sposób istotny i zasługujący na wyeksponowanie. Jest to repertuar mało obecny w praktyce koncertowej, a ważny dla edukacji kulturalnej Polaków ze względu na wybitną rolę, jaką w rozwoju sztuki muzycznej odegrali artyści polscy.
PROGRAM:
Witold Lutosławski Uwertura na smyczki (1949)
Andrzej Panufnik Arbor cosmica. 12 ewokacji na 12 smyczków (1983) [wybór]
Witold Lutosławski Muzyka żałobna na orkiestrę smyczkową (1958)
Arnold Schönberg Oda do Napoleona Bonapartego na recytatora, orkiestrę smyczkową i fortepian do słów George’a Byrona (1941)
WYKONAWCY:
Łukasz Hajduczenia — recytator
Radosław Kurek — fortepian
AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś — dyrygent
BILETY: 60 pln
Bilety można kupić w sklepie internetowym Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl, na stronie www.bilety24.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego godzinę przed koncertem.
Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch XXii” organizowany jest przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego we współpracy z Programem Drugim Polskiego Radia.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Partnerami projektu są: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, NOSPR, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
Patronat Medialny: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.