Kontynuacja kultowej serii filmów oraz będących ich rozwinięciem seriali, których kompilację opowieści, aktorów, krajobrazów i genius loci pokochali polscy widzowie. Według reżysera filmowe realia polskiej prowincji to świat, którego nie ma, ale za którego naturalnym porządkiem, dumą, lokalnym patriotyzmem i jasnym podziałem na dobro i zło ludzie tęsknią. Najnowsza część odnosi się do bieżącej sytuacji politycznej i społecznej. W podziemiach kościoła w Królowym Moście studentka archeologii odnajduje królewski dokument, nadający za zasługi w wojnie ze Szwedami księciu Butrymowiczowi prawo do utworzenia suwerennego księstwa na terenach wokół miejscowości.

Młoda archeolożka z Warszawy przybywa do Królowego Mostu, by przeprowadzić badania w lochach miejscowego kościoła. Proboszcz bez zgody biskupa umożliwia jej pracę w nieodkrytych dotąd podziemiach budowli. Dziewczyna znajduje historyczny dokument, według którego Królowy Most powinien być niepodległym państwem. Rozpoczyna się pełna zabawnych, nieoczekiwanych sytuacji i zwrotów akcji walka o odłączenie miasta od Polski i stworzenie samodzielnego kraju.

„U Pana Boga w Królowym Moście” to kontynuacja kultowej serii „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą”, których akcja rozgrywa się na sielankowym Podlasiu. W najnowszej odsłonie komedii spotykają się ponownie dobrze znani widzom bohaterowie, m.in.: proboszcz, komendant i burmistrz. Tym razem, spokojne życie mieszkańców Królowego Mostu mąci przybycie intrygującej studentki archeologii, która zaczyna interesować się lochami pod miejscowym kościołem. Jak się okaże, będzie to początek serii niezwykłych wydarzeń, które będą miały znaczenie dla całej Polski.

Nie ponosimy odpowiedzialności za zmiany w programie ani za opisy sporządzone na podstawie informacji zebranych z ogólnodostępnych źródeł. Zalecamy, aby wszystkie warunki, ceny, program oraz szczegóły dotyczące przebiegu wydarzenia weryfikować bezpośrednio u organizatorów.